malaRadionicama recikliranja papira u Dječjem vrtiću “Jelenko” u Voćinu, Dječjem vrtiću “Palčić” u Orahovici i Dječjem vrtiću “Suncokret” u Slatini završila je druga faza realizacije projekta “Zeleni vrtovi za zelenije vrtiće”.

Dječji vrtić “Suncokret” kao nositelj projekta i INA-Industrija nafte, d.d. kao njegov sponzor potiču ekološku osjetljivost djece predškolske dobi u svim vrtićima Virovitičko-podravske županije.

Provedenom edukacijom o važnosti recikliranja papira te provođenjem praktičnih radionica u odgojnim skupinama podiže se razina svijesti kod djece i njihovih odgojitelja o očuvanju okoliša i održivom razvoju. Radionica recikliranja nadahnula je odgojitelja Hrvoja Jergovića iz Dječjeg vrtića “Palčić” u Orahovici da napiše pjesmu “Stari papir”, čiji stihovi glase:

STARI PAPIR

Svakog dana recikliram, stari papir pomno biram,
u papirka papir stavi, rušenje stabla zaustavi.
Kad kod kuće papir stari želi da se novim pravi,
u naš vrtić ga donesi, u kontejner ga istresi.
Recikliraj papir stari i od njega nov napravi,
tako šumu čuvaš cijelu, lipu, bukvu, hrast i jelu.
Recikliraj papir sada, za budućnost to je nada,
da nam šuma više lista, stari papir neka blista.