Povodom Europskog dana logopeda Udruga osoba s intelektualnim teškoćama “Vretenac” Slatina organizirala je predavanje na temu “Govorne teškoće u djece predškolske i osnovnoškolske dobi”. Predavanje su održale Jasna Radojčić, prof.def. logoped i Tatjana Žnidarec, mag. logopedije. Uz nas, predavanju su prisustvovale i odgojiteljice iz Dječjeg vrtića Zeko, učiteljice iz osnovnih škola, kao i roditelji djece s različitim komunikacijskim i jezično-govornim teškoćama. Zaključak ovog predavanja bio je da bi svi roditelji djece koja u dobi od 5,5 godina još uvijek pravilno ne izgovaraju sve glasove trebali potražiti pomoć i savjet logopeda. Jer velika je vjerojatnost da će, ukoliko se djetetu s govornim teškoćama ne pomogne u ranoj dobi, takvo dijete u školi imati teškoće i sa čitanjem i pisanjem te u svladavanju školskog gradiva.