ina_malaProjekt “Zeleni vrtovi za zelenije vrtiće” uspješno je završio promocijom eko-vrta u Dječjem vrtiću Suncokret u kojoj su, osim djece i njihovih odgojitelja, sudjelovali i članovi Ininog Kluba volontera.

Cilj projekta je širenje svijesti o važnosti zaštite okoliša i prirode kod djece predškolskog uzrasta na području Virovitičko-podravske županije, a sastojao se od četiri faze: dječje eko-predstave “Djevojčica i stablo”, radionica recikliranja papira, uređivanja eko-vrtova, sadnje sadnice drveta te održavanja edukativnih radionica za roditelje.

U projekt je uključeno sedam dječjih vrtića: DV Cvrčak iz Virovitice, DV Palčić iz Orahovice, DV Potočnica iz Pitomače, DV Jelenko iz Voćina, DV Suhopolje iz Suhopolja te DV Zeko i Suncokret iz Slatine.

Ovaj je projekt izabran kao jedan od 15 najboljih između čak 136 projekata prijavljenih na Inin program “Zeleni pojas” kojemu je cilj sufinanciranje projekata u području ekologije i održivog razvoja.