U sklopu projekta “Različiti smo ali nam je osmijeh isti” tijekom puna tri mjeseca imala smo priliku proučavati afričku civilizaciju i kulturu.

Likovnim i glazbenim izražavanjem te brojnim istraživačkim, društveno-spoznajnim te radno-praktičnim aktivnostima razvijali smo svoju solidarnost i međusobnu toleranciju a u radu na projektu sudjelovali su i roditelji te nekoliko vanjskih suradnika. Izrađivali smo nakit, keramičke posude od gline i afričke kolibe od slame, putem kazališta sjena zabavljali smo se s afričkim životinjama a u plesnoj radionici imala smo priliku upoznati dječje pjesme i okušati se u tradicionalnim plesovima iz Etiopije.

Istraživali smo i afričku kuhinju pa nam je u goste došla Blaženka Kovač, profesorica predmeta prehrambene struke, uz čiju smo pomoć pripremili tradicionalnu etiopijsku palačinku “injeru” i kolačiće od slatkog krumpira. Budući da smo otkrili da je Etiopija jedna od najsiromašnijih država svijeta, odlučili smo pomoći te smo u suradnji s roditeljima održali radionicu izrade božićnih ukrasa. Njihovom prodajom na Gradskom božićnom sajmu prikupili smo sredstva za kupnju bilježnica i drugog pribora za jednu školu u malom mjestu Mligabe na sjeveru Etiopije a 120 kemijskih olovaka malim je Etiopljanima poklonila Knjižara Bubamara tvrtke Honel Slatina. Oslikali smo i majice koje je zajedno sa školskim priborom u Etiopiju odnijela Svjetlana Dupan, knjižničarka i profesorica hrvatskog jezika, koja je tu zemlju posjetila tijekom božićnih blagdana. Nakon povratka održala nam je prezentaciju o Etiopiji i prenijela nam pozdrave i zahvale iz škole kojoj smo poslali poklone i pomoć. Tako su se unatoč velikoj udaljenosti povezala djeca iz jedne male afričke škole i djeca iz jednog malog europskog vrtića koji su u mnogome različiti ali im je osmijeh isti.