Posljednjih mjesec dana proveli smo zajedno u virtualnom svijetu igrajući se, učeći i stvarajući. Više od 100 različitih zanimljivih, poučnih i kreativnih aktivnosti osmislili su naši odgojitelji kako bi djeci barem malo olakšali vrijeme bez vrtića i druženja s prijateljima. Vrtić se sljedeći tjedan pretvara u ono što i treba biti – mjesto radosti za svu djecu, mjesto druženja, zajedničke igre i veselja. Sva djeca ponovo kreću u vrtić a virtualne aktivnosti nastavljamo i dalje, za naše predškolce. A ovaj smo tjedan pripremili sljedeće aktivnosti:

– brojalica „Pužu, mužu“

– “Puž nam je stigao u goste” – promatranje puža, kako izgleda i kako se kreće

– izrada puža od CD-a i kolaž papira

– igra pokrivaljka-pogađalica “Gdje je igračka?”

– pjesme „Broji koka djecu svoju“ i „Brojevi do 10“

– kreativna aktivnost “Land art” – slaganje likova od materijala iz prirode

– “Kuglanje” – igra s čunjevima i loptama različitih težina i veličina

– matematička aktivnost – razvrstavanje po brojevima

– „Spretna kvačica“ – aktivnost za razvoj spretnosti ruku

– dramatizacija priče „Šumska zimnica“

– radno-praktična aktivnost „Izrada hranilice za ptice“

– obilježavanje Svjetskog dana pčela: izrada poklapalice s motivima pčele, igramo se s Bee Botovima i upoznajemo kontinente,  posjet  pčelinjaku obitelji Kraljik u Mikleušu, izrada kolača s medom, izrada pčelice od kamena

– eksperiment “Puhanje balona pomoću kvasca”

– igra “Labirint od plastelina”

– pravilno pranje ruku i izrada salate od mrkve i krastavaca

– radno-praktična aktivnost “Uređenje cvjetnjaka”

– matematička slagalica tangram

– izrada vjetrenjače

– slikovnica “Priča o čarobnom grahu”

– radno-praktična aktivnost “Sadimo grah”

– aktivnost za razvoj spretnosti “Izreži ruku od papira”

– tjelesna aktivnost za razvoj ravnoteže “Hodanje po zadanoj liniji”.

Od sljedećeg tjedna nadalje nastavljamo se virtualno družiti s našim predškolcima, kako bismo im pomogli da se što bolje pripreme za školske obaveze koje ih očekuju na jesen. Ali i sva ostala djeca dobro su došla, kako u naš “Vrtić kod kuće” tako i u naš “Vrtić u vrtiću”!