Svjetski dan mora i oceana obilježili smo zabavnim morskim aktivnostima. Napravili smo morski kutić u vrtiću, proveli eksperiment s kristalima soli, napravili smo i svoju malu plažu na kojoj smo uživali sunčajući se i čitajući slikovnice. Pokušali smo i roniti na suhom, napravili smo svoj morski akvarij sa školjkama, ježincima, morskim zvijezdama, morskom spužvom, kamenjem iz mora, ribicama i dupinima. Pomoću velike školjke osluškivali smo morske valove, uz knjige i enciklopedije upoznali smo različite biljke i životinje koje žive u morima i oceanima, pročitali smo brojne razglednice koje su tijekom godina djeca slala s mora svojim prijateljima u vrtiću, bojali smo ribice od gipsa, napravili malu morsku luku i posadili lavandu. Upoznali smo i Hobotnicu Mandicu a i sami smo napravili hobotnice od papira. A ono što nas je najviše razveselilo bilo je usvajanje dupina Duje. Duje je jedan od dupina koji živi u Jadranskom moru a njegovim usvajanjem podržali smo Jadranski projekt “Dupin” kojega provodi Institut “Plavi svijet” – Lošinjski edukacijski centar o moru.