Profesionalno usavršavanje odgojitelja i drugih stručnih djelatnika u našem je vrtiću stalan proces koji se sastoji od seminara, radionica , prezentiranja primjera dobre prakse, predavanja stručnjaka, odgojiteljskih vijeća, timskog planiranja, refleksivnog praktikuma te individualnog stručnog usavršavanja, a sve u cilju unapređivanja odgojno-obrazovnog procesa. Tako smo sudjelovali na Međužupanijskom stručnom skupu koji je u Dječjem vrtiću Zeko okupio odgojitelje iz Brodsko-posavske, Požeško-Slavonske i Virovitičko-podravske županije s temom ” Praćenje i dokumentiranje odgojno-obrazovnog rada u razvoju suvremenog kurikuluma dječjeg vrtića”. Sudjelovali smo i na stručnom skupu pod nazivom “Djeca izvan okvira i umjetničko stvaralaštvo” na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu, kao i na savjetovanju na temu “Holistički pristup zdravlju djeteta – prehrana, rekreacija i slobodno vrijeme” u Zaboku. U želji da djeci ponudimo što zanimljivije, veselije i poticajnije sadržaje, u našem smo vrtiću organizirali radionicu za voditelje engleskog programa koju je vodila Sanela Gnjatović iz Zagreba a tema je bila “Glazbena slikovnica / The Power of Music. Ovim se edukacijama našim djelatnicima daje poticaj i podrška da osnažuju svoja profesionalna znanja i kompetencije koje su neophodne za ostvarivanje kvalitetnog odgojno-obrazovnog rada.