struscni_skup_mMeđužupanijski stručni skup na temu „Nacionalni kurikulum za rani i predškolski odgoj i obrazovanje“ održan je 25.08.2015. g na Visokoj školi za menadžment u turizmu i informatici u Virovitici. Cijenjeni predavači na čelu s dr. sc. Editom Slunjski iznijeli su teme:

1. Nacionalni kurikulum – uporišta, načela, vrijednosti i ciljevi;
  2. Kako kontinuiranim profesionalnim usavršavanjem odgojitelja poticati razvoj kurikuluma;
  3. Kako razvijati povjerenje u djecu i njihove mogućnosti;
  4. Kako oblikovanjem okruženja razvijati suvremeni kurikulum;
  5. Kako osigurati autorstvo djece u oblikovanju projekta;
  6. Kako razvijati projekt kao oblik integriranog kurikuluma;
  7. Kako razvijati kompetencije djece;
  8. Akcijska istraživanja kao alatka razvoja kurikuluma

Nacionalni kurikulum utvrđuje načela, opće obrazovne ciljeve i sadržaje svih aktivnosti i programa, pristupe i načine rada s djecom rane i predškolske dobi, odgojno-obrazovne ciljeve po područjima razvoja djece i njihovim kompetencijama, te vrednovanje.

struscni_skup

Kurikulum kao novi dokument svaki je vrtić dužan donijeti do 30. rujna tekuće pedagoške godine a njime se utvrđuje program, namjena programa, nositelji programa, način ostvarivanja programa, vremenik aktivnosti i način vrednovanja.