Započeli smo s provedbom projekta “Što naši roditelji rade kada rade?” u sklopu kojega smo upoznali neka od zanimanja naših roditelja. Tako smo bili u stomatološkoj ordinaciji dr. Bojana i Vlatke Plantak, u vrtiću nas je posjetila Tina Jeđud, fizioterapeut, u suradnji s Antonijem Brzicom,  ravnateljem Glazbene škole Milka Kelemena, u goste su nam došli članovi pjevačkog zbora, posjetili smo i Nicol Varenicu, veterinarsku tehničarku u Veterinarskoj stanici Slatina, a u vrtić nam je došla i Matea Ivezaj, frizerka. Projekt će se nastaviti tijekom cijele sljedeće pedagoške godine, kada nastavljamo s upoznavanjem zanimanja naših roditelja a projekt planiramo proširiti povezivanjem s vrtićima u različitim zemljama Europske unije. Cilj ovog projekta je uspostavljanja suradnje s vrtićima u inozemstvu i proširivanje znanja o zanimanjima ljudi u Europskoj Uniji te spoznavanje sličnosti i različitosti u odnosu na zanimanja u našoj zemlji. Također, djeci želimo približiti i jezičnu raznolikost u državama Europske unije.  Suradnja između vrtića odvijat će se putem pošte, e-maila i skype-a, gdje će djeca imati priliku izravno upoznati svoje vršnjake iz Europske Unije.