dv_suncokret_najljepsi_skolski_vrtZavršnica ekološko-obrazovnog projekta “Najljepši školski vrt 2016.”

Hrvatske radiotelevizije, Ministarstva znanosti i obrazovanja te Fonda za zaštitu okoliša i energetske učinkovitosti upriličena je 11. studenog 2016.g. u Hrvatskoj radioteleviziji u Zagrebu.

U projektu su sudjelovala djeca iz više od 130 dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola, domova i centara za odgoj i rehabilitaciju djece. 10 najljepših vrtića i 10 najljepših škola primili su diplome za izuzetno lijepo uređenje vrta i okoliša a među njima je bio i naš vrtić, na što smo izuzetno ponosni.

Titula pobjednika među vrtićima pripala je Dječjem vrtiću Zraka sunca iz Križevaca, najljepšim vrtom primorske Hrvatske proglašen je vrt OŠ Mate Balote iz Buja, a u kontinentalnoj Hrvatskoj najljepšom je proglašena OŠ Josipa Zorića iz Dugog sela, koja je dobitnica i Zlatne povelje HRT-a. Virovitičko-podravska županija među najuspješnijima je u Hrvatskoj jer su čak tri ustanove u Županiji primile ovo vrijedno priznanje – uz naš vrtić bio je i Dječji vrtić Cvrčak iz Virovitice te Tehnička škola Virovitica.

Posebno priznanje dodijeljeno je i Gradu Virovitici za poticanje ekološkog pristupa odgoju i obrazovanju najmlađih stanovnika. Priznanja su dodijelile Lidija Komes, voditeljica projekta “Najljepši školski vrt” i urednica emisije “Slušaj kako zemlja diše” te Marijana Petir, hrvatska zastupnica u Europskom parlamentu.

Najljepše se zahvaljujemo svim roditeljima, odgojiteljima, volonterima i našim polaznicima koji su nam velika podrška u uređenju okoliša našeg vrtića, a ovo priznanje bit će nam poticaj da i dalje oblikujemo i uređujemo naš vrt, volimo prirodu i prepoznajemo vrijednost i ljepotu kraja u kojemu živimo.