Brojnim prigodnim aktivnostima obilježili smo Međunarodni dan materinskoga jezika. UNESCO je 1999. godine proglasio 21. veljače Međunarodnim danom materinskoga jezika s ciljem promicanja jezične raznolikosti i višejezičnog obrazovanja. U našem vrtiću osim hrvatskoga govorimo i engleskim jezikom, no materinski jezik nam je najvažniji pa ga njegujemo s posebnom pažnjom. Tako smo danas razgovarali o narječjima u Hrvatskoj, stvarali slikopriče, izmišljali pjesmice, slušali priče, pisali slova i sastavljali riječi. Upoznali smo se s dječjim narodnim plesovima i pjesmama iz različitih dijelova Hrvatske, a u goste nam je došla i Sunčica Lovrić, ilustratorica dvije dječje slikovnice. Sunčica nam je pročitala “Nebesku priču” i “Dobru priču bez naslova” i svojim nas je primjerom potaknula da puno crtamo, pišemo i čitamo, kako bismo i mi jednom napisali knjigu ili ilustrirali svoju slikovnicu.