Povodom Dječjeg tjedna koji se ove godine obilježava od 5. do 11. listopada izradili smo plakate s dječjim porukama odraslima. Plakate s dječjim razmišljanjima o obitelji, ljubavi, igri, prijateljstvu i općenito o svijetu koji ih okružuje izložili smo u središtu Slatine i u Mikleušu kako bi njihov sadržaj potaknuo odrasle na još veće zalaganje u ostvarivanju prava djece.

Osim ovih kreativnih radova tijekom Dječjeg tjedna u vrtiću ćemo uživati i u različitim likovnim aktivnostima, lutkarskim predstavama, izradi knjige lijepih želja i zastave prijateljstva a putem video poziva družit ćemo se i s djecom iz Dječjeg vrtića Medenjak iz Vinkovaca. Dječji tjedan prilika je da se građane podsjeti da od 2019. godine Slatina nosi titulu “Grad prijatelj djece”, počasni status koji djeci osigurava uvjete za što bezbrižnije i sretnije djetinjstvo.