U sklopu manifestacije “Dani indijske kulture u Slatini” u našem smo vrtiću proveli brojne aktivnosti s ciljem upoznavanja običaja, tradicije i kulture ove daleke zemlje. Na karti svijeta i na globusu istraživali smo zemljopisni položaj Indije, upoznali smo indijsku nacionalnu glazbu i likovnu umjetnost a posebno smo se obradovali istraživanju indijske kuhinje. Tako smo uz pomoć naše kuharice, tete Katarine, pripremili indijski kruh naan, čaj od đumbira a imali smo prilike kušati i neke od indijskih začina. Na poseban način Indiju nam je približila profesorica Svjetlana Dupan, certificirana instruktorica joge i predsjednica Udruge “AUM” Slatina. Ona nam je održala radionicu “Joga za najmlađe” a pokazala nam je i tibetansku zvučnu zdjelu s karakterističnim zvučnim vibracijama koja nas je oduševila. Nakon vježbanja u svojoj nam je prezentacija pokazala i fotografije sa svojih putovanja po Indiji i opisala nam svoje doživljaje i dojmove iz ove egzotične zemlje. Zahvaljujemo se profesorici Dupan na suradnji i veselimo se njezinom ponovnom posjetu!