Aktualnosti

Međunarodni dan materinskog jezika 2024.
Božićni program u Mikleušu 2023.

Svjetski dan šale

Povodom Svjetskog dana šale, posjetili smo Radio Slatinu gdje smo pričali šale i viceve.

Osim toga gostovali smo i u programu u živo, porazgovarali s voditeljicom i otpjevali nekoliko pjesmica.

Drago nam je što smo svojim vicevima nasmijali slušatelje Radio Slatine, kako i priliči 1. travnju - jednom od najzabavnijih dana u godini.

Upisi

Upisi djece u Dječji vrtić Suncokret u Slatini i u Područni odjel u Mikleušu odvijaju se tijekom mjeseca svibnja za sljedeću pedagošku godinu. Ukoliko ste zainteresirani za upis svoga djeteta u vrtić izvan redovitog upisnog roka pozivamo Vas da nas nazovete na telefone 033/401-414 i 098-179-2075 kada ćemo vam dati informacije o slobodnim kapacitetima i mogućnostima upisa djece u vrtić.

Philosophy Image

HIMNA VRTIĆA

Ova ruka vraća zemlji zemljino,
ova glava uvijek misli zeleno,
ova noga ne gazi,
ovo oko sve pazi,
ovo uho dobro čuje,
ovo srce sve poštuje.

Suncokret, suncokret
prema zemlji zaokret,
suncokret, suncokret,
suncokret je za pet!

O nama...

Pismo roditeljima

Vrtić je izvrsna priprema za život. Takva zajednica uči dijete elementarnim vještinama koje svi mi trebamo imati kako bismo koračali kroz život samouvjereno i podnijeli sve ono što život nosi. Vrtić će dijete naučiti kako da dijeli sa drugima, kako se pomiriti, kako oprostiti i kako se boriti za sebe. Naučit će ga poštivanju drugih ali i sebe i načinima kako pronaći svoje mjesto u grupi. Naučit će ga kako tražiti ono što mu je potrebno da bi zadovoljilo svoje potrebe ali i kako pomoći drugima. U vrtiću će upoznati prijateljstvo, život u zajednici, uzimanje i davanje. Otkrit će takmičarski duh, želju da se dokaže, poteškoće i radost uspjeha. I sve to na najbolji način – među svojim vršnjacima.

Polazak djeteta u vrtić veliki je i uzbudljiv događaj, kako za dijete tako i za cijelu obitelj. Ponekad je taj događaj stresan jer kod djeteta izaziva strah od nepoznatog a posebno strah od odvajanja od roditelja. Novo okruženje i nove osobe u svom životu neka djeca prihvaćaju brže i lakše a neka imaju nešto dužu prilagodbu. Zato je i Vaš i naš zadatak učiniti sve da taj proces prođe što bezbolnije i podržavati dijete u tome da se nosi sa početnim poteškoćama i da ih nauči savladati.

Proces prilagodbe specifičan je za svako dijete i ovisi o djetetovom temperamentu, prijašnjim iskustvima, obilježjima ponašanja te osobito o stavu roditelja i odgojitelja. Dolaskom u vrtić djetetova se dotadašnja ravnoteža narušava, što dovodi do promjena u ponašanju. Pred djetetom je zahtjevan put prilagodbe na odvojenost od roditelja, susret sa većim brojem nepoznatih osoba, ranije ustajanje, novi i drugačiji prostor i promjena njegovih dotadašnjih navika. Ponekad to uzrokuje da se dijete osjeća usamljeno, izgubljeno, bespomoćno, uplašeno, nesigurno i zbunjeno. No svi su ti osjećaji normalni i gube se onom brzinom kojom se dijete prilagođava okolini.

activities

Programi koje provodimo s djecom u Dječjem vrtiću u Slatini i u Područnom odjelu u Mikleušu su:

- Cjelodnevni (8-10 satni) Program ranog učenja engleskog jezika

- Program predškole za djecu u godini prije polaska u školu

- Program povećanja sigurnosti i zaštitnih mjera „Zaštiti sebe i druge“

- Program Robotičke igraonice „Prvi koraci u robotici“.

Programi su dio redovitog odgojno-obrazovnog programa rada i roditeljima se dodatno ne naplaćuju.

Program predškole koji se u Područnom odjelu Mikleuš odvija od 1. listopada do 31. svibnja besplatan je za djecu koja nisu redoviti polaznici vrtića .

Sve navedene programe verificirali su Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Agencija za odgoj

više informacija

Radno vrijeme

Radno vrijeme Dječjeg vrtića Suncokret u Slatini: svakim radnim danom od 5.30 do 16.30 sati.

Radno vrijeme Područnog odjela u Mikleušu: svakim radnim danom od 7.00 do 15.00 sati.

Radno vrijeme ravnateljice je u Dječjem vrtiću Suncokret u Slatini od 11.00 do 15.00 sati. Za sve dogovore izvan navedenog radnog vremena potrebno je kontaktirati ravnateljicu Snježanu Dupan-Lovrić na broj telefona 098-179-2075

Video galerija