OLYMPUS DIGITAL CAMERAPovodom Dana kruha – dana zahvalnosti za plodove zemlje Dječji vrtić „Suncokret“ će u četvrtak 02. listopada posjetiti župnik Dragan Hrgić i održati svečanost blagoslova kruha. Uz molitvu i blagoslov kruha te njegovim simboličkim blagovanjem djeci će se približiti kruh kao izvor životne i duhovne snage, obnove i blagostanja.

Dani kruha u Dječjem vrtiću „Suncokret“ traju tijekom cijelog mjeseca listopada a u sklopu tog projekta djeca će se upoznati s procesom nastajanja kruha, posjetiti pekaru, sami će mijesiti kruh i pekarske proizvode, upoznat će se s različitim vrstama voća i drugih plodova našeg zavičaja a kroz brojne istraživačko-spoznajne aktivnosti približit će im se i prednosti ekološke proizvodnje i važnost zdrave prehrane.